Kayaking

Boat Booking

All water sessions must be booked in advance using the online form below. Sessions are limited to 2 hours with only four rowers per session allowed 

For all bookings, please enter the names of all crew members and coxes to allow tracing if required. 

arrow&v

Sorry all slots are taken for this session, please select another session

No of slots left: 

6

Your booking was successful

 

Click Here to Book Another Session

An error occurred. Try again later

Sorry this session is reserved for Schools or Juniors. 

Please select another session

Sessions can only be booked a week in advance to give best access for all members

Date
Session
First Name
Last Name
Boat
Blades
2nd Rower
31/10/2021
09:00
Gloucshelen
Tilley
Lionel Partridge
Sculls set B
Gabby Miles
31/10/2021
09:00
Gloucsliz
Lewis
Hel's Belles
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Dawn Brace
31/10/2021
09:00
Gloucsliz
Newman
Bill Jones
Sculls set B
Theresa McCarthy
31/10/2021
09:00
Ali
Hazledine
Rowbarrow
Sweep set T - Women: 1st 8 (double pink stripe)
Rachel Westerlund
30/10/2021
09:00
Sue
Smith
Mike Rogers
Sculls set G
Amanda Snelson
27/10/2021
10:00
Jayne
Smith
Lionel Partridge
Sculls set B
Gilly Netherwood
26/10/2021
09:00
Liz
Newman
Stanley
Other - Private Blades
31/10/2021
10:00
Archie(gloucesterhead)
Cowton
CYM 301
Sculls set A
27/10/2021
13:00
Dan
Cowton
MON 003 Rib Launch
X - Launch
27/10/2021
13:00
Archie
Cowton
CYM 301
Sculls set A
25/10/2021
10:00
Archie
Cowton
CYM 301
Sculls set A
25/10/2021
10:00
Dan
Cowton
MON 003 Rib Launch
X - Launch
26/10/2021
09:00
Julia
Cowton
Idéfix
Other - Private Blades
26/10/2021
09:00
Harry
Beach
Fred Pyner
Sweep set Y - Men: 4th 8 (wooden handles)
30/10/2021
09:00
Dawn
Evans
Lionel Partridge
Sculls set B
Helen Tilley
26/10/2021
09:00
Caroline
Metcalfe
CYM 309
Sculls set B
28/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
26/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
30/10/2021
09:00
Mary
Miller
Hel's Belles
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Liz Lewis
27/10/2021
08:00
Liz
Lewis
Hel's Belles
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Mary Miller
24/10/2021
09:00
Alex
Butler
John Hartland
Sweep set Q - Men: 2nd 8 (green handles)
24/10/2021
09:00
Colin
Lewis
The Lewis'
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Nick Hooton
28/10/2021
16:00
Archie
Cowton
CYM 301
Sculls set A
28/10/2021
14:00
Archie
Cowton
CYM 301
Sculls set A
22/10/2021
17:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
22/10/2021
12:00
Zach
Salmon
MOC
X - MOC
22/10/2021
08:00
Gail
Adams
Margaret Coates
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Mary Miller
24/10/2021
09:00
Evan
Whittal-Williams
Gail Adams
Sweep set S - Men: Masters 4+ (G Force)
Alex Butler
21/10/2021
11:00
Phil
Davies
MON 126
Other - Private Blades
22/10/2021
10:00
Liz
Newman
Bill Jones
Other - Private Blades
T McCarthy
21/10/2021
10:00
Julia
Cowton
Idéfix
Other - Private Blades
20/10/2021
17:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
21/10/2021
10:00
Caroline
Metcalfe
Peter Brunt
Sculls set B
22/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew BArnett
21/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
20/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
19/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
22/10/2021
09:00
Brian
Atkins
Fred Pyner
Sweep set Y - Men: 4th 8 (wooden handles)
Alan Major
20/10/2021
09:00
Brian
Atkins
Fred Pyner
Sweep set Y - Men: 4th 8 (wooden handles)
Alan Major
24/10/2021
09:00
Maggie
Hickland
Bill Jones
Sculls set B
Amanda Snelson
23/10/2021
09:00
Kate
Hooton
Rowbarrow
Sweep set T - Women: 1st 8 (double pink stripe)
Jayne Smith
20/10/2021
10:00
Liz
Lewis
Margaret Coates
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Sue Smith
24/10/2021
09:00
Sue
Smith
So Far So Good
Sculls set G
Liz Lewis
23/10/2021
09:00
Colin
Lewis
The Lewis'
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Tim Male
20/10/2021
10:00
Theresa
McCarthy
MON 134
Other - Private Blades
24/10/2021
09:00
Dawn
Evans
Lionel Partridge
Sculls set B
Helen Tilley
23/10/2021
09:00
Dawn
Evans
Lionel Partridge
Sculls set B
Patricia Hall
23/10/2021
11:00
Lisa
Froggatt
Hel's Belles
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Mary Miller
23/10/2021
09:00
Liz
Lewis
Hel's Belles
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Gail Adams
18/10/2021
10:00
Zach
Salmon
MOC
X - MOC
20/10/2021
18:00
Mike
Smith
Gerry Mulvey
Other - Private Blades
Rob Maloney
17/10/2021
14:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
21/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
19/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
17/10/2021
08:00 am
Margaret
Hickland
CYM 309
Other - Private Blades
21/10/2021
09:00
Jayne
Smith
CYM 309
Sculls set B
21/10/2021
11:00
Bonita
Birkett
CYM 309
Sculls set B
16/10/2021
01:00 pm
Margaret
Hickland
CYM 309
Other - Private Blades
21/10/2021
11:00
Briony
Waycott
Graham Howells
Sculls set B
18/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
16/10/2021
09:00
James
Allison
Mike Rogers
Sculls set A
Nick Hartland
15/10/2021
10:00
Mary
Miller
Peter Brunt
Sculls set A
15/10/2021
09:00
Brian
Atkins
Fred Pyner
Sweep set Y - Men: 4th 8 (wooden handles)
Alan Major
17/10/2021
09:00 AM
Alex
Butler
John Hartland
Sweep set Q - Men: 2nd 8 (green handles)
17/10/2021
08:00 AM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
13/10/2021
17:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
17/10/2021
09:00
Liz
Lewis
Margaret Coates
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Rachel Westerlund
17/10/2021
09:00
Dawn
Evans
Lionel Partridge
Sculls set B
Gabby Miles
17/10/2021
13:00
Julia
Cowton
Phil Mathew
Sculls set B
Nasreen Keyte
15/10/2021
10:00
Patricia
Carswell
Girl on the River
Other - Private Blades
13/10/2021
12:00
Briony
Waycott
Peter Brunt
Sculls set B
15/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Mark Stewart Woods
16/10/2021
13:00
Colin
Lewis
The Lewis'
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Laurence Morgan
17/10/2021
09:00
Colin
Lewis
The Lewis'
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Laurence Morgan
12/10/2021
17:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
15/10/2021
10:00
Rachel
Westerlund
Graham Howells
Sculls set G
14/10/2021
11:00
Rachel
Westerlund
Peter Brunt
Sculls set G
13/10/2021
18:00
Mike
Smith
Gerry Mulvey
Other - Private Blades
Rob Maloney
12/10/2021
13:00
Liz
Newman
Stanley
Other - Private Blades
12/10/2021
13:00
Caroline
Metcalfe
CYM 309
Sculls set B
14/10/2021
11:00
Caroline
Metcalfe
Graham Howells
Sculls set B
13/10/2021
10:00
Dan
Cowton
MON 003 Rib Launch
X - Launch
13/10/2021
10:00
Sarah
Cripps
Peter Brunt
Sculls set B
15/10/2021
10:00
Julia
Cowton
Idéfix
Other - Private Blades
14/10/2021
11:00
Julia
Cowton
Idéfix
Other - Private Blades
16/10/2021
13:00
Gabby
Miles
Mike Rogers
Sculls set G
Frances Lester
16/10/2021
13:00
Sue
Smith
Lionel Partridge
Sculls set B
Kate Hooton
16/10/2021
13:00
Mary
Miller
Hel's Belles
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Liz Lewis
13/10/2021
10:00
Liz
Lewis
Wye's Women
Sweep set T - Women: 1st 8 (double pink stripe)
Dawn Evans
12/10/2021
18:00
Colin
Lewis
John Hartland
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Paul Bezani
12/10/2021
10:00
Patricia
Carswell
Girl on the River
Other - Private Blades
14/10/2021
11:00
Liz
Newman
Stanley
Other - Private Blades
12/10/2021
10:00
Jayne
Smith
CYM 309
Sculls set B
14/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
12/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
14/10/2021
11:00
Bonita
Birkett
CYM 309
Sculls set B
15/10/2021
10:00
Bonita
Birkett
CYM 309
Sculls set B
13/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew BArnett
12/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
11/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
10/10/2021
15:00
Julia
Cowton
Idéfix
Other - Private Blades
09/10/2021
04:00 PM
Phil
Tilley
CYM 190
Other - Private Blades
09/10/2021
14:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
10/10/2021
15:00
Liz
Newman
Stanley
Other - Private Blades
09/10/2021
09:00
Paul
Bezani
The Lewis'
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Tim Male
08/10/2021
17:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
09/10/2021
08:00 AM
Phil
Tilley
MON 137
Other - Private Blades
12/10/2021
09:00
Brian
Akins
Gerry Mulvey
Sweep set Y - Men: 4th 8 (wooden handles)
Harry Beach
06/10/2021
17:00
Adsm
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
10/10/2021
15:00
Theresa
McCarthy
MON 134
Other - Private Blades
10/10/2021
13:00
Nasreen
Keyte
CYM 301
Sculls set B
10/10/2021
15:00
Dan
Cowton
MON 003 Rib Launch
X - Launch
10/10/2021
13:00
Dan
Cowton
MON 003 Rib Launch
X - Launch
07/10/2021
18:00
Colin
Lewis
John Hartland
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Peter Kelsall
07/10/2021
10:00
Brian
Atkins
Fred Pyner
Sweep set Y - Men: 4th 8 (wooden handles)
Alan Major
10/10/2021
09:00 AM
Alex
Butler
John Hartland
Sweep set Q - Men: 2nd 8 (green handles)
07/10/2021
08:00 AM
Alex
Butler
Monkey Puke II
Other - Private Blades
08/10/2021
10:00
Theresa
McCarthy
MON 134
Other - Private Blades
10/10/2021
10:00
Dawn
Brace
Jenks Too
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Liz Lewis
10/10/2021
09:00
Scott
Hazledine
So Far So Good
Sculls set N
05/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Ade W.
06/10/2021
07:00
Nick
Hooton
John Hartland
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Andrew Barnett
10/10/2021
08:00 AM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
08/10/2021
10:00
Julia
Cowton
Idéfix
Other - Private Blades
10/10/2021
08:00 AM
Mike
Butler
The Butlers
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
07/10/2021
06:00 PM
Mike
Butler
Gerry Mulvey
Sweep set U - Men: 3rd 8 (Braca wooden handles)
Pete K.
10/10/2021
09:00
Rachel
Westerlund
Rowbarrow
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Liz Lewis
10/10/2021
09:00
Alice
Gandy
Bill Jones
Sculls set B
Kate Harcourt
09/10/2021
15:00
Mary
Miller
Margaret Coates
Sweep set R - Women: 1st 4 (Rowbarrow)
Gail Adams
09/10/2021
13:00
Maggie
Hickland
Bill Jones
Sculls set B
Rachel Westerlund
09/10/2021
13:00
Sue
Smith
Mike Rogers
Sculls set B
Debbie Beadle
09/10/2021
13:00
Gabby
Miles
Wye's Women
Sweep set T - Women: 1st 8 (double pink stripe)
Jayne Smith
08/10/2021
10:00
Liz
Newman
Stanley
Other - Private Blades
04/10/2021
17:00
Adam
Godfrey
Mike Hargaden
Sculls set A
05/10/2021
18:00
Colin
Lewis
MON 406
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
Jonathan Keyte
04/10/2021
18:00
Colin
Lewis
Gerry Mulvey
Sweep set P - Men: 1st 8 (black foam handles)
James Allison
10/10/2021
09:00
Dawn
Evans
Lionel Partridge
Sculls set B
Helen Tilley
06/10/2021
18:00
Mike
Smith
Gerry Mulvey
Other - Private Blades
Rob Maloney

You have booked a Private Boat owned by

arrow&v
arrow&v
arrow&v

Owner Name

Sorry but that boat is already booked for this session, please pick another boat